Dobra zmiana w Pfleidererze

opublikowano: 23-08-2017, 22:00

Grupa kończy prace nad nową strategią. Ma być „atrakcyjna” i wprowadzać „tylko pozytywne zmiany” — zapowiada zarząd.

Producenta materiałów konstrukcyjnych na bazie drewna czeka interesujący okres. — Planujemy pozytywne zmiany, pracujemy nad aktualizacją strategii. Chcemy, by była atrakcyjna. Ogłosimy ją w ciągu kilku najbliższych tygodni. Będzie bardziej ukierunkowana na produkty — mówi Tom K. Schäbinger, prezes Grupy Pfleiderer. Przy tej okazji zaprezentowany będzie również nowy zarząd. Tom K. Schäbinger kieruje notowaną na GPW spółką zaledwie od początkulipca tego roku. Dołączy do niego nowy zespół menedżerów. Grupa Pfleiderer to jedna z największych w naszej części kontynentu firm w swojej branży. Jej materiały wykorzystywane są w meblarstwie, przemyśle wnętrzarskim czy budownictwie. Pod względem skali produkcji płyt drewnopochodnych jest liderem rynku niemieckiego i wiceliderem polskiego. Miniony kwartał grupa zakończyła z 8,3 mln EUR zysku netto, rok wcześniej jej wynik wynosił zaledwie 2,8 mln EUR. Przychody były w II kw. tego roku zbliżone do tych sprzed roku — przekroczyły 253 mln EUR. Tom K. Schäbinger liczy na to, że spółce uda się w drugiej połowie roku „nadrobić pewne zaległości” z początku roku.

Zobacz więcej

Fot. Forum

— Sprzedaż się ożywiła, obecnie mamy dużo zamówień i na tej podstawie możemy oczekiwać, że druga połowa roku będzie dobra — mówi prezes. Pfleiderer oczekuje w tym roku wzrostu przychodów, co ma być wynikiem przede wszystkim wyższych wolumenów sprzedaży. Liczy też na to, że wzrosną ceny, które pod koniec 2016 r. osiągnęły rekordowo niski poziom. Spółka prowadzi też skup akcji własnych. Chce ich ściągnąć z rynku do 10 proc., płacąc za nie do 390 mln zł. Zdaniem Richarda Mayera, wiceprezesa ds. finansowych, te wydatki nie powinny wpłynąć na politykę dywidendową firmy. Pfleiderer zakłada, że na wypłatę dla akcjonariuszy będzie przeznaczał do 70 proc. skonsolidowanego zysku netto.

e4037212-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
OŚ, czyli Obserwator Środkowoeuropejski
Newsletter autorski Bartłomieja Mayera
ZAPISZ MNIE
OŚ, czyli Obserwator Środkowoeuropejski
autor: Bartłomiej Mayer
Wysyłany raz w tygodniu
Bartłomiej Mayer
Autorski przegląd informacji gospodarczych z krajów Europy Środkowej: Ukrainy, Białorusi, Czech, Słowacji i Węgier.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Bartłomiej Mayer

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu