Dobre wieści podbiły kurs Boombitu

opublikowano: 06-08-2019, 16:52

Pozytywne wyniki finansowe spółki połączyły się z umową na dystrybucję gry w Chinach. Kurs mocno wzrósł

BoomBit poinformował o wzroście przychodów w lipcu o prawie 20 proc. w porównaniu do czerwca br. Informacja ta nie była jednak odpowiednim powodem do wzrostu akcji. Dopiero drugi komunikat o zawarciu umowy na dystrybucję gry „Idle Coffee Corp” na rynku chińskim pomógł podbić kurs z 18,5 zł do prawie 21 zł za akcję w niecałą godzinę. 

Przychody ze sprzedaży w czerwcu br. wyniosły 3,1 mln zł dla gier wydawanych w formule Gaas (gra jako usługa), w lipcu 3,38 mln zł. Przychody w formule GaaP („gry non GaaS”) w czerwcu wyniosły 0,80 mln zł, w lipcu było to 1,28 mln zł. 

Wydatki związane z marketingiem gier i promocją tytułów przekroczyły w lipcu 2 mln zł. W czerwcu na ten sam obszar wydano 0,83 mln zł. 

Zawarta umowa na dystrybucję gry z firmą z grupy ByteDance (właściciel aplikacji TikTok), ma gwarantować spółce rozliczenie miesięczne na podstawie sporządzanych raportów sprzedażowych. Umowa przewiduje dodatkowe wynagrodzenie dla BoomBitu, w przypadku przekroczenia ustalonych progów liczby pobrań. 

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu