Dobry wynik mimo trudności

MWA
opublikowano: 02-02-2012, 00:00

Przewozy ponadgabarytowe

Wzrost obrotów o 38 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim i rekordy w zakresie wagi i wymiarów transportowanych ładunków – takie wyniki w 2011 r. osiągnął dział projektów przemysłowych DHL Global Forwarding (GF), przeznaczony do obsługi ładunków ponadgabarytowych.

– Mimo trudnej sytuacji na rynku i dużej konkurencji miniony rok można zaliczyć do udanych. Rynek projektów przemysłowych jest niezwykle wymagający. W branży pojawia się coraz więcej nowych graczy, stawki są coraz niższe, a biznesu jest mniej. Niepewna sytuacja gospodarcza nie napawa optymizmem. Większość światowych gospodarek nie wróciła i pewnie już nie wróci do poziomu sprzed kryzysu. Efektem tego są trudności w finansowaniu dużych projektów — mówi Monika Piotrowska z DHL GF.

Jednym z najważniejszych wydarzeń 2011 r. dla działu projektów przemysłowych DHL GF było zdobycie największych kontraktów. Wśród dużych zleceń znalazła się wysyłka 10 transformatorów do Kanady. Ich waga wahała się od 40 do 135 ton. Najcięższym ładunkiem był jednak dostarczony do Google w Wielkiej Brytanii ważący ponad 230 ton generator. Sukcesem zakończyły się również transport cukrowni z Holandii na Ukrainę oraz wysyłka konstrukcji stalowych do Norwegii. Niestety, dobra passa z ubiegłego roku dobiega końca. Prognozy na 2012 r. nie są optymistyczne.

— Nowy rok to przede wszystkim wiele obaw związanych z zakończeniem inwestycji na Euro 2012 i brak długofalowych projektów inwestycyjnych, czego wynikiem może być brak zleceń na rynku — tłumaczy Monika Piotrowska.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MWA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane