Dociekliwy pyta, Energa odpowiada

KZ
opublikowano: 05-05-2014, 00:00

Akcja inwestor

Pytanie czytelnika z 22 kwietnia:

Jaki jest koszt roczny brutto utrzymania za lata 2011, 2012, 2013? W jaki sposób zmienia się ten koszt i czy jest on stały? Od czego zależy, w jaki sposób firma może go ograniczyć? Czy to już kwestia wprowadzenia nowego prawa likwidującego „pasożytniczą działalność” związków, za które płacą obywatele Polski?

Odpowiedź spółki: Pozycja kosztów działalności organizacji związkowych w grupie nie została wyszczególniona w sprawozdaniach finansowych grupy i informacja ta nie ma charakteru informacji publicznej. Z uwagi na powyższe nie możemy udzielić odpowiedzi na zadane pytanie dotyczące kosztów utrzymania związków zawodowych w grupie.

Pytanie z 28 kwietnia: Odkąd spółka stała się spółką giełdową, transparentność to podstawa. W związku z tym nie rozumiem, dlaczego państwo tłumaczą brak odpowiedzi na pytanie o koszty funkcjonowania związków zawodowych w grupie Energa tym, że informacja ta „nie ma charakteru informacji publicznej”. To podstawowa informacja dotycząca kwestii finansowych, która w żadnym sprawozdaniu finansowym nie została ujęta, a jest bardzo ważna.

Odpowiedź spółki: Z uwagi na to, że koszty te są poniżej progu istotności, przyjętego i opublikowanego w „Polityce informacyjnej Grupy ENERGA w zakresie relacji inwestorskich” (…), nie podzielamy Pana/Pani opinii, iż jest to informacja podstawowa, która powinna być zawarta w sprawozdaniu finansowym. Sprawozdania spółek giełdowych, w tym nasze, podlegają zarówno przepisom Ustawy o rachunkowości, jak i Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 lutego 2009 roku ws. informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim.

Zadaj pytanie w Akcji Inwestor na profilu spółek w serwisie notowania.pb.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu