Dołącz szejka do kontrahentów

opublikowano: 12-02-2013, 00:00

Szejk nowym partnerem biznesowym? To możliwe. Wystarczy wyjechać na tygodniową misję dla polskich firm do Arabii Saudyjskiej.

Polscy przedsiębiorcy z różnych branż mogą wziąć udział w gospodarczym wyjeździe na Półwysep Arabski. Misja jest organizowana przy okazji targów SBIE 2013 Saudi Building & Interiors Exhibition, które odbędą się od 12 do 17 kwietnia w Jeddah w Arabii Saudyjskiej. To szansa, aby poznać nowych partnerów biznesowych, warunki lokalnego rynku i omówić możliwości współpracy. Wyjazd organizuje izba handlowa SCC Silesia z Wrocławia z saudyjskimi partnerami, m.in. Konsulatem Honorowym RP, Izbą Handlu i Przemysłu w Jeddah i Saudyjsko-Polską Radą Biznesu. Celem misji jest ułatwienie przedsiębiorcom znad Wisły dostępu do rynku saudyjskiego. Arabia Saudyjska to najbardziej rozwinięty gospodarczo kraj regionu — obejmuje 30 proc. PKB całego świata arabskiego i ma bardzo duże zasoby kapitałowe. Przedsiębiorcy z Polski odwiedzą m.in. Rijad i Jeddah.

Oprócz targów wezmą udział w spotkaniach, podczas których odbywać się będą indywidualne rozmowy między firmami z obu krajów. Saudyjskie przedsiębiorstwa do spotkań zostaną wybrane wcześniej — indywidualnie dla każdej polskiej firmy. Podstawą wyboru będą wskazania pozostawione w formularzach organizacyjno- -zgłoszeniowych przez przedsiębiorców zainteresowanych udziałem w wyjeździe.

Organizatorzy misji zadbają o wiele formalności, m.in. wyręczą uczestników z procedury wizowej, opracują materiały prezentacyjne w językach angielskim i arabskim oraz zajmą się transportem i zakwaterowaniem. Przedsiębiorcy mogą też liczyć na pomoc w negocjacjach z arabskimi partnerami. Oczywiście nic za darmo — koszt udziału w misji to 12,5 tys. zł, jednak przedsiębiorcy mogą ubiegać się o zwrot części wydatków z branżowych programów promocji prowadzonych przez Ministerstwo Gospodarki. W ten sposób można dostać nawet 50 proc. refundacji kosztów — z dofinansowania mogą korzystać wszystkie firmy bez względu na wielkość. Przedsiębiorcy zainteresowani udziałem nie powinni czekać ze zgłoszeniami na ostatnią chwilę — liczba uczestników misji jest ograniczona. Szczegóły dotyczące programu można uzyskać od organizatorów.

WAŻNA DATA

28.02

Tego dnia lista zgłoszeń zostanie zamknięta.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwester Sacharczuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu