NOWY JORK (Reuters) - Dolar zyskał w piątek na wartości wobec euro, ponieważ inwestorzy skupili się na jaśniejszej stronie opublikowanych dzisiaj danych makroekonomicznych.
Narodowe Stowarzyszenie Menadżerów Logistyki (NAPM) podało, że indeks obrazujący poziom aktywności w sektorze wytwórczym w ważnym dla całego kraju regionie środkowego zachodu wzrósł w sierpniu po raz siódmy z rzędu. Przekraczając oczekiwania indeks ten wzrósł do poziomu 54,9 punktu z 51,5 w lipcu.
Wcześniej rynek zignorował raport Uniwersytetu Chicago który podał, że indeks obrazujący poziom optymizmu wśród amerykańskich konsumentów spadł w sierpniu do 87,6 punktu z 88,1 punktu w lipcu, podczas gdy analitycy spodziewali się niewielkiego wzrostu.
O godzinie 17.50 euro wyceniano na 98,06 centa. W ciągu dnia dolar zyskał względem wspólnej waluty około pół procent.
((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, [email protected]))