Dolce&Gabbana pozwany za koszulkę

opublikowano: 26-07-2013, 00:00

Peter Fonda, amerykański aktor i producent filmowy, pozwał słynny dom mody

Peter Fonda, amerykański aktor i producent filmowy, pozwał słynny dom mody Dolce & Gabbana za bezprawne wykorzystywanie jego wizerunku na koszulkach „Easy Rider” — informuje serwis Business Insider.

Projektanci mają w ofercie dziewięć typów koszulek z wizerunkiem Fondy z kultowego filmu z 1969 r., jadącego na motocyklu lub w stroju motocyklisty. Koszulki sprzedawane są w cenie do 295 USD i były dostępne w ekskluzywnych sklepach i domach towarowych jak Nordstrom, który również został wymieniony w pozwie.

Jak donosi „Women’s Wear Daily”, nie są one już dostępne online. Zdaniem 73-letniego obecnie Fondy, sprzedaż tych ubrań burzy jego spokój, szczęście, narusza uczucia, a także image, który traci wartość rynkową — także w kontekście obecnych i przyszłych reklam. Na razie dom mody nie ustosunkował się do pozwu.

Ostatnio Domenico Dolce i Stefano Gabbana zostali skazani na 1 rok i 8 miesięcy więzienia za oszustwa podatkowe, jednak wykonanie wyroku zostało zawieszone.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy