Dolina krzemowa w ZUS

opublikowano: 31-07-2018, 13:23

Najlepsi specjaliści od serwerów danych IBM DB2 z kalifornijskiej Doliny Krzemowej, przyjechali do Polski na zaproszenie ZUS ze szkoleniem dla pracowników zakładu i  wykonawców pracujących dla ZUS. To pierwsze takie wydarzenie w historii polskiej administracji publicznej.

Pracownicy IBM, którzy na co dzień zajmują się rozwojem technologii serwerów DB2 w sercu koncernu, na zaproszenie ZUS poprowadzili warsztaty z zakresu administrowania bazą danych DB2, przedstawiając przy okazji trendy i kierunki rozwoju tej technologii oraz zbliżającą się migrację do najnowszych technologii, które wejdą wkrótce na rynek.

W warsztatach ze specjalistami z laboratorium IBM udział wzięli pracownicy ZUS, którzy na co dzień zajmują się obsługą Centralnej Bazy Danych Kompleksowego Systemu Informatycznego (KSI) ZUS raz współpracujący z zakładem przedstawiciele największych wykonawców. 

Oparta na technologii IBM DB2 Centralna Baza Danych KSI ZUS gromadzi i przetwarza dane wszystkich 25 mln klientów ZUS. KSI ZUS jest jednym z największych tego typu systemów operacyjnych w Europie. Rozmiar przetwarzanych w nim danych to 130 TB (terabajty), a liczba wykonywanych w nim operacji sięga progu 400 tys. interakcji na sekundę.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu