Dom za ćwierć miliarda dolarów

opublikowano: 10-04-2013, 07:45

Masz na zbyciu około 250 mln USD i nie wiesz co z nimi zrobić? Może rozważysz zakup nieruchomości w Singapurze, informuje Bloomberg.

Za taką bowiem kwotę chce sprzedać swoją rezydencję Cheng Wai Keung, prezes Wing Tai Holdings. Wycenił on swoją własność na rekordową kwotę 300 mln dolarów singapurskich (ponad 242 mln USD).

Zobacz więcej

Wyceniana na 242 mln USD nieruchomość przy 33 Nassim Road w Singapurze (fot. Bloomberg)

Dom znajduje się w luksusowej lokalizacji w pobliżu Orchard Road, słynnego pasa handlowego. Wartość inwestycji podnosi możliwość podziału zakupionego terenu, co czyni go łakomym kąskiem dla deweloperów.

Nieruchomość  pod adresem 33 Nassim Road o powierzchni 85 tys. stóp kwadratowych (około 8 tys. m2) znajduje się na wzniesieniu niedaleko Ogrodu Botanicznego. Obejmuje dwupiętrową rezydencję, basen i kort tenisowy.

Tego typu oferta trafia na rynek raz na 10, 15 czy nawet 20 lat. Potencjalni zainteresowani, szukający okazji w "najwyższej lidze”, bez wątpienia docenią jej atrakcyjność – ocenia Karamjit Singh, szef inwestycji mieszkaniowych w Jones Lang LaSalle z Singapuru.

Szacuje on, że lokacja w tym obszarze, na którym znajdują się m.in. rezydencja wysokiego brytyjskiego komisarza oraz ambasady Japonii i Rosji warta jest bez wątpienia od 250 do 300 mln dolarów singapurskich. Dodaje, że szczególnie atrakcyjnie wygląda możliwość podziału działku na trzy parcele i dalsza ich odsprzedaż inwestorom nie posiadającym środków pozwalających na zakup całego terenu.

Zaproponowana cena jest aż o 79 proc. wyższa niż oferta na Crespi-Hicks Estate w Dallas, którą wyceniono na 135 mln USD, wynika z danych brokera Douglas Newby. Należąca do byłego właściciela klubu Texas Rangers, miliardera Toma Hicksa nieruchomość o powierzchni 25 akrów, według Time Magazine z 31 stycznia, jest najdroższą w Stanach Zjednoczonych.

Do tej pory najdroższą nieruchomością w Singapurze była rezydencja przy Swettenham Road, również w pobliżu Ogrodu Botanicznego, którego historia sięga 154 lat wstecz. Jej wartość oszacowano na 87,5 mln dolarów singapurskich.

 


Wyświetl większą mapę

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Dom za ćwierć miliarda dolarów