Dominika Kulczyk kupiła dom za 57,5 mln GBP

opublikowano: 19-02-2020, 13:33

Dominika Kulczyk, polska biznesmenka, spadkobierczyni majątku Jana Kulczyka, kupiła w Londynie dom za 57,5 mln GBP, czyli 295 mln zł, informuje Bloomberg.

Dom znajduje się w sąsiedztwie słynnego centrum handlowego Harrods. Dom sprzedał Mike Spink, londyński deweloper, o którym w ubiegłym roku zrobiło się głośno po tym, jak sprzedał posiadłość niedaleko Buckingham Pallace. 

Bloombergowi nie udało się uzyskać komentarza żadnej ze stron.

Agencja podkreśla, że londyński rynek mieszkaniowy, jeden z najdroższych na świecie, w ostatnim czasie cieszył sie zwiększonym zainteresowaniem najbogatszych osób na świecie, ze względu na osłabienie funta, wynikające z brexitu. W połowie 2019 r. kurs GBP/EUR spadł do poziomu 1,07, najniższego w ciągu dekady. Obecnie notowania sięgają 1,2, ale w 2015 r. kurs przekraczał 1,4.

W styczniu chiński potentat rynku nieruchomosci Cheing Chung Kiu kupił dom w Knightsbridge za 200 mln GBP, ustanawiając tym samym rekord.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński, Bloomberg

Polecane