Donald Trump pokazał, co ma w portfelu

AR
opublikowano: 24-07-2015, 12:30

Jak wygląda rynkowe portfolio słynnego amerykańskiego multimiliardera? Donald Trump, który od czerwca jest jednym z kandydatów na kandydata na prezydenta USA z ramienia Republikanów w wyborach w 2016 r., w ramach prowadzonej kampanii ujawnił listę spółek, których jest udziałowcem. „Trochę tego jest” – komentuje „Business Insider”.

Z  zeznania finansowego jednego z najbogatszych ludzi Ameryki, które zostało opublikowane w środę przez Federalną Komisję Wyborczą (Federal Election Commision), wynika, że same inwestycje rynkowe słynnego „tytana nieruchomości” są warte od 33,4-87,9 mln USD. 

Donald Trump
Zobacz więcej

Donald Trump Gage Skidmore, (CC BY-SA 2.0), via flickr

Raport ujawnił także, że Donald Trump ma rachunki inwestycyjne w co najmniej 4 bankach - Barclays, Oppenheimer, JPMorgan i Deutsche Bank. W samym tylko Deutsche Banku obsługiwane aktywa krezusa-celebryty (w tym gotówka, obligacje i udziały w 173 podmiotach) są wyceniane na 21,7 mln do 51 mln USD.

W lipcowym sondażu Donald Trump prowadził w wyścigu o nominację na kandydata na prezydenta z ramienia partii Republikanów. Swój zamiar walki o możliwość wystartowania w wyborach prezydenckich biznesmen ogłosił w czerwcu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Donald Trump pokazał, co ma w portfelu