Donald Trump pozwany o 40 mln USD

opublikowano: 26-08-2013, 09:57

Prokurator Eric Schneiderman twierdzi, że słynny magnat rynku nieruchomości Donald Trump pomagał w prowadzeniu nierzetelnej „uczelni”.

Sprawa opiera się na oskarżeniach dużej części z 5 tys. uczestników „Trump University”, którzy zapłacili po 35 tys. od osoby. Twierdzą, że obietnica uczynienia z nich bogaczy okazała się oszustwem i wpędziła jedynie w koszty, bo zaoferowane wykłady były bezużyteczne a obietnica stażu nie została spełniona. Co więcej, nie udało im się spotkać nawet samego Donalda Trumpa. Musieli zadowolić się jedynie jego zdjęciem wielkości naturalnej.

Zobacz więcej

Donald Trump

Bloomberg

Stanowy Departament Edukacji już wiele lat temu zwracał się do Trumpa, aby zmienił nazwę swojej firmy, bo nie ma odpowiedniej licencji na prowadzenie uczelni i nie spełnia prawnych kryteriów definiujących uniwersytet. 

Prawnik Donalda Trumpa zaprzeczył zarzutom stawianym przez prokuratora Nowego Jorku. Oskarżył go w mediach, że starał się od miliardera o pieniądze na kampanię, a ponieważ ich nie otrzymał, zemścił się kierując pozew.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, AP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Donald Trump pozwany o 40 mln USD