Doskonałe wyniki Google

W trzecim kwartale 2013 r. skonsolidowane przychody Google, właściciela najpopularniejszej wyszukiwarki internetowej wzrosły o 12 proc. do 14,89 mld USD, informuje Reuters

Biznes internetowy, nie obejmujący opłat dla partnerów wygenerował 10,8 mld USD przychodów netto. To o 23 proc. więcej niż przed rokiem (8,76 mld USD).

Firma poinformowała, że liczba tzw. płatnych klików zwiększyła się w ciągu roku o 26 proc. zaś średnia cena na klik, wskaźnik pokazujący ile rynek płaci Google kiedy konsument kliknie w ich reklamy - zmniejszył się o 8 proc.

Zysk netto wyniósł w III kw. 2,97 mld USD co w przeliczeniu na akcję daje kwotę 8,75 USD wobec 2,18 mld USD i 6,53 USD na akcję rok wcześniej.

Strata operacyjna Motoroli, mobilnego biznesu przejętego przez Google wyniosła 248 mln USD wobec 192 mln w III kw. 2013 r.

Po opublikowaniu wyników, kurs akcji Google zwyżkował o 5 proc. w handlu posesyjnym.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk,

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Doskonałe wyniki Google