Czytasz dzięki

Doskonałe wyniki właściciela Google

opublikowano: 29-07-2016, 07:33

Alphabet, spółka matka Google, najpopularniejszej wyszukiwarki sieciowej pochwaliła się lepszymi niż oczekiwano wynikami kwartalnymi, donosi Reuters.

Rezultaty wypracowane przez internetowego giganta wskazują, że opłaciły się  wysiłki związane z pchnięciem jego rozległego biznesu reklamowego w kierunku rynku mobilnego. Przez długi czas bowiem eksperci obawiali się wpływu takiego ruchu na wyniki spółki, która w duże mierze opierała je na wyszukiwarce. Reklamodawcy płacą bowiem mniej za użytkowników klikających w reklamy mobilne niż w przypadku stacjonarnych urządzeń, gdzie od lat dominował Google.

Zobacz więcej

Google

Bloomberg

Spółka udowodniła jednak, że można zarabiać grube miliardy i na rynku mobilnym.

W drugim kwartale 2016 r. przychody Alphabet wzrosły o 21,3 proc. do 21,5 mld USD zaś zysk netto podskoczył do 4,88 mld USD z 3,93 mld rok wcześniej.

Przychody Google z reklam zwiększyły się natomiast o 19,5 proc. do 19,14 mld USD przy czym aż 29 proc. skok odnotowano w przypadku płatnych kliknięć, gdzie reklamodawcy płacą spółce tylko w przypadku, gdy użytkownik kliknie w reklamę. 

Pozostałe przychody Google wzrosły o 33 proc. napędzane wzrostem w biznesie związanym z chmurą, w którym to segmencie spółka konkuruje m.in. z Microsoftem i Amazonem. 

Po wyłączeniu części czynników o charakterze jednorazowym, zysk Aplhabet wyniósł 8,42 USD na akcję przebijając prognozę analityków, którzy oczekiwali wartości na poziomie 8,04 USD/akcję.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane