Dotacje na usługi IOB mają wzięcie

opublikowano: 11-09-2018, 22:00

Popyt na granty czterokrotnie przekroczył możliwości budżetowe konkursu na projekty od pomysłu do wdrożenia.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) zamknęła nabór, w którym mali i średni gracze mogli powalczyć o dofinansowanie na zakup usług doradczych wspierających innowacje. Pierwotnie dotacje z poddziałania 2.3.1 programu Inteligentny Rozwój („Proinnowacyjne usługi IOB dla MSP”) miały być dostępne do 25 października. Tymczasem wartość wniosków o dofinansowanie — złożonych przez przedsiębiorców do końca sierpnia — wyniosła ok. 400 proc. budżetu konkursu. Dlatego rządowa agencja zdecydowała o skróceniu terminu naboru o prawie dwa miesiące.

W czwartej edycji programu przedsiębiorcy mogli starać się o granty m.in. na usługi doradcze świadczone przez instytucje otoczenia biznesu mające akredytację Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii lub do niej zgłoszone. Chodzi m.in. o parki technologiczne i akademickie inkubatory przedsiębiorczości. Dofinansowaniem zostały objęte również inwestycje związane z wdrażaniem nowatorskich rozwiązań technologicznych. Maksymalne wsparcie usług proinnowacyjnych i inwestycji to odpowiednio: 500 tys. zł i 1 mln zł. Natomiast minimalna wartość kosztów kwalifikowanych dla wspomnianych projektów wynosi 50 tys. zł.

— Przedsiębiorcy otrzymają kompleksowe wsparcie pozwalające na realizację projektów od pomysłu do wdrożenia — mówi Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii.

Warto podkreślić, że wymogiem koniecznym do uznania za kwalifikowane wydatków poniesionych na usługi proinnowacyjne jest wdrożenie w okresie trwania przedsięwzięcia innowacji produktowej lub procesowej o charakterze technologicznym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy