Dotacje zmniejszą lukę kwalifikacyjną

opublikowano: 11-03-2020, 22:00

Granty pomogą firmom z branży motoryzacyjnej konkurować lepszą kadrą.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) przeznaczyła na podnoszenie kompetencji pracowników w tym sektorze 7 mln zł. Dofinasowanie pochodzi z działania 2.21 programu operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER).

Rządowa agencja wybierze operatora, którego rolą będzie pozyskanie przedsiębiorców i ich pracowników do projektu szkoleniowo-doradczego. O dotacje mogą ubiegać się przedstawiciele biznesu, związki pracodawców, podmioty działające na rzecz rozwoju gospodarczego i ośrodki szkoleniowe. Warto podkreślić, że usługi doradcze dla firm i ich pracowników są rekomendowane przez sektorowe rady ds. kompetencji.

Wspomniane organy tworzą przedsiębiorcy, przedstawiciele nauki i instytucji branżowych. Są to inicjatywy oddolne. Rady działają samodzielnie i nie podlegają żadnej instytucji publicznej. Często współpracują z ministerstwami, rządowymi agencjami i uczelniami.

— Analiza potrzeb rynkowych umożliwia radzie do spraw kompetencji uzyskanie wiarygodnych danych o luce kwalifikacyjnej w danej branży. Dzięki tym informacjom operator może sprawnie wdrażać kierunki zmian. Tym razem stawiamy na sektor motoryzacyjny. Chcemy, aby wiedza zdobywana w szkołach, na uczelniach czy podczas kursów jeszcze bardziej odpowiadała na realne potrzeby pracodawców rynku motoryzacyjnego — zaznacza Katarzyna Karpińska, ekspert departamentu rozwoju kadr w przedsiębiorstwach w PARP.

WAŻNA DATA: 23.03 - do tego dnia można składać wnioski o dotacje z działania 2.21 POWER.

cc937a7e-4287-11ea-b77f-2e728ce88125
Puls Firmy
Użyteczne informacje dla mikro-, małych i średnich firm. Porady i przekrojowe artykuły, dzięki którym dowiesz się, jak rozwinąć biznes
ZAPISZ MNIE
Puls Firmy
autor: Sylwester Sacharczuk
Wysyłany raz w tygodniu
Sylwester Sacharczuk
Użyteczne informacje dla mikro-, małych i średnich firm. Porady i przekrojowe artykuły, dzięki którym dowiesz się, jak rozwinąć biznes
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy