Dr. Dre może zostać pierwszym raperem miliarderem

KŁ, CNBC
opublikowano: 09-05-2014, 10:58

Dr. Dre może zostać pierwszym na świecie miliarderem wśród raperów, jeśli Apple kupi od niego Beats Electronics, producenta słuchawek założonego przez gwiazdę, informuje CNBC.

Andre Young, znany jako Dr. Dre, zajmuje drugie miejsce na liście magazynu „Forbes” wśród najbogatszych gwiazd hip-hopu z majątkiem wycenianym na 550 mln USD. Jeśli jednak Apple sfinalizuje przejęcie jego firmy, to bez problemu zdetronizuje Seana Combsa, znanego jako Puff Daddy, którego magazyn wycenił na 700 mln USD.

Piątkowy “Financial Times” donosi, że transakcja przejęcia Beats Electronics przez Apple może być warta około 3,2 mld USD.

Oficjalnie nie wiadomo jaki udział w Beats ma Dre, ale według “Wall Street Journal”, rapper i współzałożyciel firmy Jimmy Iovine są większościowymi udziałowcami.

Z ranking Forbesa wynika, że Young potrzebuje 450 mln USD, by zostać pierwszą gwiazdą rapu miliarderem dolarów na koncie, co oznacza, że musiałby posiadać co najmniej 15 proc. udział w Beats Electronics, przy założeniu, że firma zostanie sprzedana za 3 mld USD. Jest wysoce prawdopodobne jednak, że jest to znacznie więcej niż 15 proc.

Dr. Dre, źródło: YouTube
Dr. Dre, źródło: YouTube
None
None

A oto pięciu najbogatszych przedstawicieli świata hip-hopu wg "Forbesa":

1. Sean "Diddy" Combs - 700 mln USD

2. Andre "Dr. Dre" Young - 550 mln USD

3. Shawn "Jay Z" Carter - 520 mln USD

4. Bryan "Birdman" Williams - 160 mln USD

5. Curtis "50 Cent" Jackson - 140 mln USD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ, CNBC

Polecane