Dr Witt zainwestuje 20 mln zł

Albert Stawiszyński
opublikowano: 02-09-2003, 00:00

Dr Witt, producent soków, chce zainwestować w zakład w Braniewie 20 mln zł. Zamierza tam produkować produkty pod nową marką, a także wejść w segment alkoholi. Dystrybucją ma zająć się Żywiec Trade.

W ubiegłym tygodniu Dr Witt, znany producent soków i napojów, podpisał list intencyjny w sprawie kupna należącego do Grupy Żywiec browaru w Braniewie. Producent piwa obiecywał, że znajdzie inwestora dla zamykanego browaru. Słowa dotrzymał. Transakcja ma zostać sfinalizowana w ciągu dwóch tygodni. Producent soków już ujawnił plany związane z tym zakupem.

— Na początku zamierzamy zainwestować w zakład około 20 mln zł. Kupujemy fabrykę, której moce produkcyjne wynoszą 2 mln hektolitrów. Ten potencjał trzeba zagospodarować — mówi Jan Rynkiewicz, prezes Dr Witt.

Inwestor chce w miejscu narodzin piwa EB wytwarzać soki, syropy i alkohole.

— Zamierzamy produkować np. soki o zupełnie nowej marce, z tańszego segmentu cenowego. Ale nie tylko. Na razie mogę jedynie ujawnić, że chcemy produkować wina i nalewki. Produkcja piwa nie wchodzi w grę — mówi Jan Rynkiewicz.

Co ciekawe, Dr Witt wraz z kupnem zakładu w Braniewie zamierza rozpocząć współpracę z Żywiec Trade, firmą dystrybucyjną wchodzącą w skład Grupy Żywiec.

— Nie wykluczamy, że dystrybucją produktów fabryki zajmie się Żywiec Trade — dodaje Jan Rynkiewicz.

Likwidacja kupionego browaru nastąpi 30 września. Dr Witt zapowiada rozpoczęcie nowej produkcji najpóźniej na koniec listopada. Planuje zatrudnić ponad połowę dotychczasowej załogi browarów, czyli około 65 pracowników. Obecnie Dr Witt kontroluje 2,8 proc. rynku soków w ujęciu ilościowym i 3,4 proc. w ujęciu wartościowym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Albert Stawiszyński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Dr Witt zainwestuje 20 mln zł