Drabikowski nie jest już wiceprezesem PKO BP

opublikowano: 21-12-2017, 12:31
aktualizacja: 21-12-2017, 12:33

Decyzją rady nadzorczej Bartosz Drabikowski został odwołany z dniem 21 grudnia z funkcji członka zarządu PKO BP.

Bartosz Drabikowski był wiceprezesem ds. finansowych od 20 maja 2008 r. To była druga, skuteczna tym razem próba jego odwołania. Do poprzedniej doszło latem tego roku. Rada nadzorcza chciała go wówczas odwołać, ale dymisja została zablokowana w skutek interwencji „Nowogrodzkiej”. Sam Bartosz Drabikowski nie posiada takich koneksji, jednak wstawili się za nim jego koledzy z banku.

Bartosz Drabikowski był członkiem zarządu o najdłuższym stażu w PKO BP, bo wszedł do pierwszego składu kierownictwa utworzonego po wygranych wyborach przez PO, któremu przewodził Jerzy Pruski. Zastąpi go Rafał Kozłowski, prezes PKO Banku Hipotecznego.

Rafał Kozłowski jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Uniwersytetu Warszawskiego i University of Illinois, gdzie w 2008 roku ukończył studia MBA. Z branżą bankową związany od 1995 roku. Pracował na stanowiskach kierowniczych w Powszechnym Banku Kredytowym, Banku BPH-PBK, Banku Pekao SA i PKO BP. Pełnił także funkcje dyrektora finansowego i członka Zarządu w Corporation of European Pharmaceutical Distributors N.V. w Amsterdamie, gdzie zarządzał międzynarodowym holdingiem 160 spółek w Polsce, na Litwie i w Wielkiej Brytanii. Z PKO BP związany jest od 2012 roku, najpierw odpowiadał za organizację PKO Banku Hipotecznego, a w październiku 2014 r. został jego prezesem.

Bartosz Drabikowski zasiadał w zarządzie PKO BP od 2008 r.
Zobacz więcej

Bartosz Drabikowski zasiadał w zarządzie PKO BP od 2008 r. Fot: Marek Wiśniewski, Puls Biznesu

W toku kariery zawodowej zajmował się konstruowaniem strategii i budżetu banków oraz ich monitorowaniem, sporządzaniem analiz finansowych i sprawozdań giełdowych oraz przygotowywaniem ofert publicznych i transakcji akwizycji zagranicznych podmiotów.

Jest najwyższej klasy specjalistą w zakresie bankowości hipotecznej

To trzecia dymisja w zarządzie największego polskiego banku od początku rządów PiS. Wcześniej sam zrezygnował Jacek Obłękowski, szef detalu, podobnie Piotr Alicki, szef IT, który przeszedł do KIR. Jego następca Janusz Derda podał się do dymisji w sierpniu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński, Eugeniusz Twaróg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy