Draghi dał paliwo do zwyżek

Gołębie wypowiedzi szefa EBC Mario Draghiego popchnęły w górę indeksy zza oceanu.

Sesja na giełdzie nowojorskiej przebiega pod znakiem wyraźnej przewagi kupujących. Po dwóch i pół godziny handlu S&P500 i Nasdaq zyskują po 0,4 proc., a Dow Jones rośnie o 0,3 proc. Rynek w górę ciągną notowania Intela (+2,8 proc.). Inwestorzy pozytywnie przyjęli podaną przez spółkę prognozę wyników na drugi kwartał. Nastroje wsparły wypowiedzi Mario Draghiego na konferencji po kwietniowym posiedzeniu władz monetarnych strefy euro. Prezes EBC stwierdził, że program skupu aktywów ma korzystny wpływ na ożywienie w gospodarce strefy euro oraz że będzie on wprowadzony w całości.

- Nie widać presji na zwyżki krótkoterminowych stóp procentowych, zaostrzenie polityki przez Fed oddala się jeszcze bardziej, a wyniki spółek są lepsze od oczekiwań – komentował w wypowiedzi dla agencji Bloomberg Bill Schultz, główny zarządzający towarzystwa McQueen, Ball & Associates.

Świetne nastroje panowały w środę w Europie. Wprawdzie frankfurcki DAX zachował jedynie wartość z wtorku, jednak paryski CAC40 wzrósł o 0,7 proc., a warszawski WIG odnotował 1,2-procentową zwyżkę. Inwestorów zza oceanu nie zniechęciły tymczasem słabsze dane z gospodarki amerykańskiej. Produkcja przemysłowa skurczyła się w marcu w porównaniu z lutym o 0,6 proc., dwukrotnie mocniej od prognoz.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Draghi dał paliwo do zwyżek