Drewno z całego świata

opublikowano: 29-12-2019, 22:00

Skoczowska firma jest największym polskim importerem drewna egzotycznego do produkcji okien i drzwi.

6. miejsce w rankingu ogólnopolskim

Z Indonezji i Malezji Drewnostyl sprowadza red i white meranti, red i white seraya oraz matoa, z Chin i Rosji — sosnę syberyjską i modrzew syberyjski, z Urugwaju — red grandis, a z Afryki — produkty z drewna okume i sapeli. Z kolei na eksport trafiają rodzime gatunki drewna: sosna, świerk, modrzew i dąb. Spółka ma certyfikaty FSC i PEFC, które potwierdzają, że drewno uzyskiwane jest w sposób, który zapewnia zachowanie żywotności lasów oraz ich bogactw biologicznych.

— Naszym obowiązkiem jest kontrola dostawców. W tym roku byłem trzykrotnie w Indonezji. Co roku trzeba wykonać audyt kontrolny. Za odnowienie zapłaciliśmy 18 tys. zł — mówi Andrzej Ogórek, dyrektor handlowy spółki.

Odbiorcą kantówek okiennych i drzwiowych, tarcicy, drewna elewacyjnego, desek tarasowych oraz klejonki i sklejek jest około 700 firm z Polski, Czech, Słowacji, Węgier, Litwy, Ukrainy, Niemiec. Są to głównie producenci okien i drzwi drewnianych. Firma planuje wejście na nowe rynki europejskie i zamierza rozwinąć nowe produkty.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Barbara Warpechowska

Organizator

Puls Biznesu

Autor rankingu

COFACE

Partner

KRD

Patroni honorowi

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu