Drobimex-Heintz: doradzi Nexus

Witold Choiński
09-08-1999, 00:00

Drobimex-Heintz: doradzi Nexus

Firma Nexus Consultants z Gdyni wygrała przetarg Ministerstwa Skarbu Państwa na doradcę przy prywatyzacji szczecińskiego Drobimexu-Heintz. Drobimex jest ostatnią firmą drobiarską, w której udziały ma jeszcze Skarb Państwa. Choć firma doradcza została już wybrana, ostateczny wynik przetargu nie jest jeszcze przesądzony. W ciągu dwóch tygodni pozostałe firmy biorące udział w przetargu mogą się odwołać od decyzji MSP. Wtedy dopiero, po ostatecznym rozpatrzeniu wniosków, MSP podpisze umowę z wybraną firmą.

W Drobimeksie-Heintz 75 proc. udziałów należy do Skarbu Państwa, a 25 do niemieckiego inwestora, który wszedł do firmy już w 1990 roku. W 1995 roku współwłaściciele firmy postanowili odsprzedać swoje pakiety inwestorowi strategicznemu. Z naszych informacji wynika, że nabyciem pakietu od Skarbu Państwa zainteresowana jest jedna z firm o mieszanym, niemiecko-amerykańskim kapitale oraz giełdowy Drosed. Jednak dopiero od niedawna MSP zintensyfikowało prace w celu sprywatyzowania przedsiębiorstwa. Ponad dwuletnie oczekiwanie na ruch SP, zdaniem zarządu firmy, naraziło ją na utratę pozycji lidera w branży drobiarskiej. WCh

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Witold Choiński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Drobimex-Heintz: doradzi Nexus