Drugie życie Mostostalu Export

  • Emil Górecki
opublikowano: 29-11-2012, 00:00

Calatrava przekazała budowlanej spółce posag, Paweł Narkiewicz aranżuje jej związek z innym podmiotem.

Calatrava Capital, której szefuje Paweł Narkiewicz, objęła nowe akcje Mostostalu Export. To wzmocniło budowlaną spółkę 22 mln zł gotówki i dało jej drugie życie. Calatrava liczy na wejście kolejnych inwestorów, choć sobie zostawi pakiet większościowy.

— Ostatecznie uporządkowaliśmy sytuację w Mostostalu. Rozwiązaliśmy konflikty z akcjonariuszami i warszawskim ratuszem. Możemy zacząć budować jego wartość. Spółka jest niezadłużona, ma działkę w Krakowie z pozwoleniem na budowę inwestycji mieszkaniowej z 50 tys. mkw. powierzchni użytkowej, zdrową spółkę Most-Bud, a w perspektywie kilku miesięcy prawie 10 mln zł należności za sprzedaż byłemu prezesowi działki w Broniszach — podsumowuje Paweł Narkiewicz, członek zarządu Mostostalu.

Wczoraj giełda wyceniała Mostostal na niecałe 20 mln zł. Jak wskazuje Paweł Narkiewicz, wartość księgowa działki w Krakowie wynosi 36 mln zł. W grudniu Mostostal zaczyna badanie due diligence dewelopersko-budowlanej spółki, którą ma przejąć w pierwszym kwartale przyszłego roku. Jej główne aktywa to bank ziemi, który zapewnia przejmowanej spółce pracę na 2-3 lata, a także kadra inżynierska i zarządcza. Na tym nie koniec akwizycyjnych projektów Mostostalu Warszawa.

— Jesteśmy w trakcie uzgodnień przejęcia za akcje i gotówkę bardzo atrakcyjnego banku ziemi w kilku dużych aglomeracjach. Cena jest bardzo zachęcająca. W przyszłym tygodniu powinniśmy podpisać zobowiązujący list intencyjny. Prowadzimy też inne rozmowy o przejęciach projektów deweloperskich na skraju bankructwa lub już w upadłości — mówi Paweł Narkiewicz.

We wrześniu i październiku spółka poinformowała o podpisaniu listów intencyjnych w sprawie budowy osiedla mieszkaniowego oraz biurowca w Rosji. Warunkiem jest uzyskanie finansowania w Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych.

— Ryzyko tej inwestycji poniosą rosyjski inwestor oraz dwa banki — niemiecki i rosyjski, które będą w tej transakcji uczestniczyły. Nam przyniesie czysty zysk wynikający z wykonania prac i zarządzania projektami, a także z eksportu usług i wyrobów — mówi Paweł Narkiewicz.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Emil Górecki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu