Drukarnia spodobała się Szwedom

opublikowano: 23-01-2020, 22:00

Znaczący akcjonariusz chce mieć na własność spółkę BSC Drukarnia Opakowań. Ogłosił wezwanie.

Grupa AR Packaging zamierza przejąć poznańskiego wytwórcę opakowań i wzywa do sprzedaży jego akcji notowanych na GPW. Oferuje po 40,38 zł za sztukę. Cena, choć jest o 7 proc. wyższa od średniej ceny ważonej z ostatnich sześciu miesięcy, znacząco odbiega jednak w dół od aktualnego kursu. — W ciągu ostatniego roku giełdowy kurs BSC Drukarni Opakowań wzrósł o ponad 55 proc. i jest obecnie na najwyższych historycznie poziomach. Wezwanie może być więc dobrą okazją dla mniejszościowych akcjonariuszy do zrealizowania zysków z inwestycji — uważa cytowany w komunikacie prezes AR Packaging Harald Schulz.

Zapisy na sprzedaż akcji w wezwaniu mają być przyjmowane od 12 lutego do 12 marca , a podmiotem pośredniczącym i doradcą finansowym jest Santander Biuro Maklerskie. Grupa — poprzez spółkę A&RCarton, jednego z większych producentów opakowań kartonowych w Europie i zależną od niej firmę Colorpack GmbH — jest już teraz znaczącym akcjonariuszem BSC Drukarni Opakowań. Kontroluje to przedsiębiorstwo w 60,82 proc.

To m.in. efekt sfinalizowania w ostatnich dniach przejęcia niemieckiej firmy rlc packaging group, do której należy 36,7 proc. akcji poznańskiego producenta. Szwedzi zawarli też umowy dotyczące zakupu kolejnych 24,13 proc. papierów giełdowej spółki. Chodzi o akcje należące do menedżerów firmy Janusza Schwarka i Arkadiusza Czysza. AR Packaging ma nadzieję, że w wyniku wezwania uda się mu przejąć BSC Drukarnię

Opakowań na własność. Jeśli grupa osiągnęłaby przynajmniej próg 95 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu, nie wyklucza przeprowadzenia przymusowego wykupu pozostałych walorów będących w rękach akcjonariuszy mniejszościowych.

— Przejęcie BSC Drukarnia Opakowań wpisuje się w strategię rozwoju grupy AR Packaging. To poprzez akwizycje i rozwój organiczny wyrosła ona na wiodącego globalnego producenta opakowań w wybranych segmentach rynku — mówi Harald Schulz.

Obecna kapitalizacja BSC Drukarni Opakowań to 451 mln zł, wartość księgowa — prawie 290 mln zł. Po trzech kwartałach zeszłego roku jej skonsolidowane przychody wyniosły 206,99 mln zł (rok wcześniej było to 164,78 mln zł), zaś zysk netto wzrósł do 24,14 mln zł (z 17,74 mln zł przed rokiem).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Bartłomiej Mayer

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane