Drutex otworzył gigantyczną fabrykę

  • Emil Górecki
opublikowano: 06-10-2014, 15:15

Na początku był Leszek Gierszewski z bratem i szwagrem oraz pomysł na biznes, po dwóch dekadach jest największa fabryka okien z tworzywa PCV w Europie.

Spóła Drutex z pomorskiego Bytowa otworzyła właśnie Europejskie Centrum Stolarki, dzięki którym spółka będzie mogła produkować nie 5 tys., jak dotąd, ale 10 tys. okien dziennie. W ostatnich dwóch latach Drutex wydał na inwestycje około 150 mln zł.

Drutex

Fabryka ma dziś blisko 30 tys. mkw. powierzchni, zatrudnia ponad 2,2 tys. osób i produkuje okna od podstaw, nie z półproduktów. Dzięki 200 samochodowej flocie, termin wykonania europejskiego zamówienia to 7 dni.

W planach jest budowa kolejnej części fabryki, która ją jeszcze podwoi. Obie inwestycje pochłoną 200 mln zł. Spółka walczy o klientów zza granicy. Dziś jej ambasadorami są Philipp Lahm na rynku niemieckim, Jakub Błasczykowski w Polsce i Andrea Pirlo we Włoszech. Tylko w tym roku marketing Druteksu pochłonął 50 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Emil Górecki

Polecane