DTZ zarządza BCB Business Park

[MAS]
opublikowano: 27-03-2012, 00:00

Firma DTZ została zarządcą kompleksu BCB Business Park w Gdańsku.

Docelowo w kompleksie przy ulicy Azymutalnej 9 w bezpośrednim sąsiedztwie nowego terminalu Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy stanie pięć czterokondygnacyjnych biurowców klasy A o powierzchni od 8,5 do 9,2 tys. mkw., hotel oraz centrum konferencyjno- -handlowe. Budynki powstaną na działce o powierzchni około 11 ha. Ich łączna powierzchnia wyniesie 85 tys. mkw.

W podziemnych halach garażowych znajdzie się 116 miejsc parkingowych. Końca dobiega budowa pierwszego budynku o powierzchni najmu ponad 9,2 tys. mkw. (każda z kondygnacji to od 1,9 do 2,5 tys. mkw.). Budowa rozpoczęła się w listopadzie 2010 r. Planowany termin oddania do użytku to połowa kwietnia 2012 r.

Na parterze oprócz recepcji będzie się znajdować restauracja. W sumie wynajęte jest już około 75 proc. powierzchni pierwszego biurowca. Harmonogram inwestycji zakłada oddawanie do użytku jednego biurowca rocznie. W tym samym czasie powstanie centrum usługowo-handlowe oraz centrum konferencyjno-wystawiennicze.

Zakończenie całej inwestycji zaplanowano na lata 2015-16. Jej szacunkowa wartość to około 500 mln zł. Inwestorem jest Bałtyckie Centrum Biznesu, a generalnym wykonawcą Warbud.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: [MAS]

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu