Duda wstaje z kolan

WIS
02-03-2010, 14:01

Choć wyniki spółki za 2009 r. wyglądają koszmarnie, to w tym roku ma ona widoki na zysk.

Po publikacji przez PKM Duda wyników za 2009 r. (strata netto przekraczająca 190 mln zł) jej kurs zapikował. Zarząd spółki zachowuje jednak spokój i tłumaczy, że tak zły wynik jest efektem jednorazowych zdarzeń, które nie powtórzą się już w 2010 r. (m.in. utworzenie rezerw na działania restrukturyzacyjne, odpisy aktualizacyjne wartości inwestycji długoterminowych, głównie nieruchomości oraz aktywów przeznaczonych do sprzedaży).

Zarząd spółki podkreśla, że mimo problemów finansowych, jej sprzedaż i zysk na sprzedaży rosną, dzięki czemu w 2010 r. spodziewa się powrotu grupy do zysków na poziomie netto.

Wyniki PKM Duda poza rozwojem podstawowego biznesu ma poprawić znacząco realizacja programu restrukturyzacji pod nazwą „Duda 2012”.

- Przewiduje on m.in. centralizację zakupów, integrację spółek dystrybucyjnych, optymalizację stanu zatrudnienia, poprawę efektywności produkcji oraz transportu. Jego wdrażanie chcemy zakończyć w 2012 r., ale jego efekty będą się uwidaczniać do 2014 r. Zakładamy, że realizacja tego programu w latach 2010-2014 pozwoli zwiększyć zysk EBIT w sumie o 80 mln zł – mówi Dariusz Formela, członek zarządu PKM Duda.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WIS

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Duda wstaje z kolan