Dudley: Fed myśli o własnej krypto walucie

opublikowano: 29-11-2017, 18:59

Amerykańska Rezerwa Federalna myśli o posiadaniu produktu podobnego do bitcoina, donosi serwis CNBC.

William Dudley, prezes Banku Rezerwy Federalnej w Nowym Jorku, potwierdził w środę, że Fed bada ideę własnej waluty cyfrowej.

Wiliam Dudley, szef Fed z Nowego Jorku
Wiliam Dudley, szef Fed z Nowego Jorku
Bloomberg

Wypowiedź może nieco dziwić, zważywszy na fakt, że sam Dudley postrzega bitcoina jako "działalność o charakterze spekulacyjnym”, a nie jako stabilny magazyn wartości.

Tymczasem, podczas przemówienia oficjela z Fed bitcoin osiągnął nowy rekord. Zaledwie dzień po przebiciu poziomu 10 tys. USD w środę przebił poprzeczkę zawieszoną o 1 tys. dolarów wyżej.

Dudley nie jest pierwszym przedstawicielem Fedu, który komentuje rosnącą popularnością bitcoinów.

Prezes Fed  z Filadelfii Patrick Harker, w uwagach wygłoszonych na konferencji we wrześniu, powiedział, że wątpi w to, że bitcoin kiedykolwiek podważy amerykańskiego dolara, głównie dlatego, że brakuje mu poparcia rządu.

Jeszcze wcześniej, szef Fed z Minneapolis, Neel Kashkari, wyraził również sceptycyzm co do bitcoina, choć powiedział, że technologia blockchaina ma "potencjał" do dalszego rozwoju.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane