Duńscy renciści w Państwie Islamskim

Marek Druś, local.dk
aktualizacja: 21-02-2017, 12:08

Dania wypłaca renty i inne świadczenia socjalne osobom, które walczą w Syrii pod sztandarem Państwa Islamskiego, donoszą media.

Takie są ustalenia duńskiego wywiadu, informuje gazeta Berlingske.

Zobacz więcej

youtube.com

- To wielki skandal, że trwonimy pieniądze z funduszu socjalnego w Danii na ludzi, którzy jadą do Syrii – powiedział minister pracy Troels Lund Poulsen. – Przebywanie w strefie wojny, bezpośrednio lub pośrednio biorąc udział w działaniach zbrojnych, to nie jest coś, co w jakikolwiek sposób byłoby zgodne z regułą wypłaty świadczeń socjalnych - dodał.

Duński wywiad zajął się ponownie sprawą świadczeń dla osób przebywających w Syrii w związku z projektem ustawy, która umożliwi wstrzymanie takich wypłat.

Instytucja zajmująca się wypłatą świadczeń twierdzi obecnie, że do ich wstrzymania nie wystarczy jedynie informacja wywiadu wskazująca iż dana osoba jest w Syrii i uczestniczy tam w walkach.

Duński wywiad domaga się wstrzymania wypłat bojownikom Państwa Islamskiego od 2014 roku, kiedy zidentyfikował 28 takich osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, local.dk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Duńscy renciści w Państwie Islamskim