Durczok domaga się 9 mln zł

KZ
opublikowano: 03-04-2015, 07:52

Kamil Durczok, były szef "Faktów" TVN złożył w warszawskim sądzie dwa pozwy przeciwko m.in. AWR Wprost, spółce zależnej PMPG Polskie Media.

Pozew trafił do sądu 12 marca i dotyczy artykułu "Nietykalny", opublikowanego w lutym w tygodniku "Wprost". Drugi z pozwów - jak podaje serwis WirtualneMedia.pl- dotyczy artykułu "Kamil Durczok. Fakty po faktach".

Kamil Durczok
Zobacz więcej

Kamil Durczok WG

W pierwszym przypadku Durczok domaga się od spółki opublikowania przeprosi i 2 mln zł zadośćuczynienia.

"W ocenie Emitenta powództwo Pana Kamila Durczoka jest bezzasadne. Emitent stoi na stanowisku, że artykuły prasowe rzekomo naruszające dobra osobiste Pana Kamila Durczoka były sporządzone z zachowaniem staranności i rzetelności dziennikarskiej. AWR WPROST przedstawi swoją argumentację w odpowiedzi na pozew" - podano w komunikacie spółki.

Jak podaje portal Wirtualnemedia.pl, pozew otrzymali także Sylwester Latkowski, do niedawna naczelny "Wprost", autorzy tekstu "Kamil Durczok. Fakty po faktach" - Michał Majewski i Olga Wasilewska oraz AWR Wprost. Roszczenia finansowe sięgają w tym przypadku sumie 7 mln zł, a kwota  odszkodowania jest dochodzona solidarnie od wszystkich pozwanych.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu