Duże emocje przed oraz po decyzji Fed

Artur Szymański
opublikowano: 08-08-2007, 00:00

Druga sesja tygodnia na giełdzie przy Wall Street miała burzliwy charakter. Nerwy inwestorów wystawione były na ciężką próbę na samym początku notowań i tuż po ogłoszeniu decyzji Fed.

Wtorek dla posiadaczy akcji amerykańskich spółek zaczął się nie najlepiej. Indeksy oddały część poniedziałkowego dorobku po publikacji danych o wyższych od oczekiwań kosztach pracy i niższej niż prognozowali analitycy wydajności pracy w USA. Jednak w miarę upływu czasu indeksy odrabiały straty wychodząc na niewielki plus przed godziną 20.15, na którą zaplanowano ogłoszenie decyzji Fed w sprawie stóp.

Zgodnie z oczekiwaniami Fed stóp nie zmienił. W komunikacie podkreślono, że inflacja nadal stanowi największe zagrożenie dla gospodarki. Pierwszą nerwową reakcją inwestorów była sprzedaż papierów, a indeksy szybko poszły w dół. Jednak po chwili nadeszło otrzeźwienie, bo gracze doczytali, że zdaniem władz monetarnych USA gospodarka nadal będzie się rozwijać mimo ostatnich zawirowań na rynku kredytowym. Na zamknięciu szala zwycięstwa przechyliła się na stronę byków, aczkolwiek zwyżka mogła być bardziej imponująca.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Artur Szymański

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu