Dwa reaktory w Fukushimie pod kontrolą

DI, PAP
opublikowano: 20-03-2011, 17:18

Firma zarządzająca japońską elektrownią atomową Fukushima I poinformowała w niedzielę, że w dwóch tamtejszych reaktorach na sześć udało się ochłodzić zbiorniki z prętami paliwowymi i sytuacja tam jest opanowana.

Pod kontrolą są reaktory numer 5 i 6, do zbiorników których przez kilka dni pompowano wodę - podała firma Tokyo Electric Power Company (TEPCO). Jak poinformowano, przywrócenie energii w reaktorach nr 3 i 4 może potrwać jeszcze kilka dni. Energię przywrócono natomiast w reaktorach numer 1 i 2.


Przedstawiciel japońskiego rządu Tetsuro Fukuyama powiedział w niedzielę dziennikarzom, że w dotkniętej 11 marca przez trzęsienie ziemi i tsunami elektrowni sytuacja poprawia się, ale należy zachować czujność.


Ministerstwo zdrowia Japonii wydało oświadczenie, że poziom promieniowania w prefekturach Fukushima i Ibaraki przekroczył normę. Resort wstrzymał sprzedaż mleka pochodzącego z Fukushimy, po tym jak wykryto skażenie w mleku pochodzącym z 37 farm.


Japońska policja poinformowała w niedzielę, że po potężnym trzęsieniu ziemi i tsunami potwierdzono śmierć 8450 ludzi. Bilans ciągle nie jest kompletny.


W samej prefekturze Miyagi, która najbardziej ucierpiała po uderzeniu żywiołu, bilans zabitych może przekroczyć 15 tys. - podała tamtejsza policja.


Ponad 12,9 tys. ludzi jest zaginionych

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy