Dwa warianty inwestycji Kulczyk Tower

ANP
opublikowano: 13-05-2009, 00:00

Marzenie najbogatszego Polaka o wybudowaniu najwyższego budynku w Europie może się nie ziścić.

Marzenie najbogatszego Polaka o wybudowaniu najwyższego budynku w Europie może się nie ziścić.

Miał być najwyższym, mierzącym 282 metry wysokości, wieżowcem w Europie. Może być jednak o ponad połowę niższy. Chodzi o budynek, który miał stanąć w pobliżu biurowca Warty. Inwestorem jest Kulczyk Real Estate Holding.

— Zależy nam na jak najszybszym rozpoczęciu inwestycji na działce przy ul. Chmielnej 89, dlatego postanowiliśmy równolegle złożyć do Urzędu Miasta Warszawy wniosek o warunki zabudowy (WZ) dla alternatywnej koncepcji — budynku biurowego o wysokości około 130 m i powierzchni około 40 tys. mkw. Wysokość wynika z ograniczeń aeronautycznych w obszarze działki (w związku z lotami na Okęcie) — maksymalna to 130 m — mówi Marta Wysocka, rzeczniczka Kulczyk Holding.

W ratuszu wciąż czeka (złożony w grudniu 2007 r.) wniosek na wydanie warunków zabudowy dla pierwotnej wersji obiektu. Miał liczyć 68 pięter, a znalazłby się w nim hotel z basenem i klubem fitness oraz apartamenty i biura. W nowej wersji miałyby być tylko biura.

— Rozpoczęcie budowy planowane jest około 15 miesięcy po uzyskaniu decyzji o warunkach zabudowy. Mamy nadzieję, że pozwolenie otrzymamy do końca 2010 r. Inwestycja do tego momentu będzie realizowana z pieniędzy własnych. Negocjacje z bankami będziemy kontynuować po uzyskaniu WZ, kiedy już będziemy wiedzieć, który z projektów wykonujemy — dodaje rzeczniczka Kulczyk Holding.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu