Dwie ciekawe spółki z sektora IT

opublikowano: 07-06-2018, 07:39
aktualizacja: 07-06-2018, 07:54

Paweł Szpigiel, analityk Domu Maklerskiego mBanku, za najciekawsze propozycje w sektorze IT uważa akcje Asseco SEE i Atende.

W raporcie z 30 maja analityk podkreśla, że Asseco SEE przedstawiło dobre wyniki za I kwartał 2018 r.

- Przy pominięciu zdarzenia jednorazowego EBITDA jest wyższa r/r o blisko 20 proc.. Pomimo problemów z kontraktem z NKBM, spółka wygenerowała wzrost. Bardzo wyraźna jest dobra kondycja segmentu płatności, który jest najciekawszą częścią ASEE – uważa analityk, który zwraca uwagę na stosunkowo niską wycenę walorów (wskaźnik C/Z dla prognoz na 2018 r. w dniu wydania raportu wynosił 10,7).Jeszcze niższym wskaźnikiem C/Z charakteryzowały się akcje Atende (9,8), choć Paweł Szpigiel przyznaje, że wyniki spółki za I kwartał nie były przełomowe (choć to zgodne z oczekiwaniami).
- Spółka wygenerowała niski cash flow operacyjny, jednak wynika to częściowo z realizowanych przez spółkę matkę kontaktów publicznych. Podtrzymujemy naszą roczną prognozę zysku netto rzędu 15,6 mln zł – dodaje Paweł Szpigiel.


Analityk skomentował też wyniki największych spółek z sektora. W przypadku Asseco Poland rezultaty były lepsze od jego, a także rynkowych oczekiwań, ale specjalista jest sceptyczny odnośnie do wysokości generowanego cash flow przez podmiot dominujący.
- Z drugiej strony odbicie w obszarze bankowości oraz zamówienia na rozwój od ZUS z I kw. 2018 powinny być widoczne w wynikach matki także w II kw. 2018. Co więcej, obecny poziom notowań jest zbliżony do naszej ceny docelowej (42,70 zł vs. 41,20 zł). Stąd sądzimy, że Asseco Poland ma szansę na wzrost notowań w czerwcu – uważa Paweł Szpigiel.


Jego zdaniem, Comarch zanotował dobre wyniki w pierwszym kwartale.

- Po oczyszczeniu wyników o zdarzenia jednorazowe EBITDA/EBIT wyniosła 23,3/7,2 mln zł, co oznacza istotnie lepsze rezultaty od naszych założeń na poziomie 13,7/-3,6 mln zł oraz od konsensusu 10,3/-6,9 mln zł. Zaskoczenie wynikało z wyższych obrotów, zwłaszcza w obszarze TMT – dodaje analityk mBanku.

Artykuł jest wyciągiem z raportu, dostępnego w załączniku mBank Spolki_IT_20180530

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu