Dwie małe firmy IT na celowniku Indaty

Wrocławska firma chce awansować do grona 25 najbardziej dochodowych firm branży. Metoda? Przejęcia niedużych firm.

Notowana na NewConnect Indata Software jest zainteresowana zakupem dwóch firm informatycznych z Warszawy. Spółka podpisała z ich właścicielami listy intencyjne w sprawie przejęcia większościowych pakietów udziałów. Indata nie podała nazw przejmowanych firm, ani też wartości transakcji. Pierwsza z nich specjalizuje się w budowie informatycznych rozwiązań w modelu SaaS dla kancelarii prawnych. Zatrudnia ok. 20 osób. Drugi podmiot specjalizuje się w tworzeniu rozwiązań w technologii chmury, które sprzedaje firmom księgowym. Obie firmy mają siedzibę w Warszawie.

Indata jeszcze w tym roku ma przenieść się na główny parkiet. Ma temu towarzyszyć emisja warta 40 mln zł.

Strategia wrocławskiej spółki zakłada integrację małych firmy informatycznych, które zatrudniają od kilkunastu do kilkudziesięciu pracowników. Po dołączeniu do Indaty mają one dalej działać pod własną marką, ale dzięki przynależności do grupy będą miały szansę na zdobycie większych zamówień. Do tej pory Indata kupiła warszawski InfoLan oraz wrocławskie Cohesiva i Positive Technology.

Celem Indaty jest awans do grona 25 najbardziej dochodowych firmy IT w Polsce. Oznacza to konieczność wypracowania 20 mln zł zysku rocznie. W ubiegłym roku Indata miała 23 mln zł przychodów i niecałe 2 mln zł zysku netto. W czerwcu spółka zaczęła publikować wyniki w MSR. Według nich w ubiegłym roku miała 17,4 mln zł przychodów i 7,2 mln zł zysku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Gawrychowski

Polecane