Dwie rekomendacje dla spółek budowlanych

opublikowano: 04-05-2016, 10:35

Budimex i Trakcja - to spółki, którym bliżej przyjrzeli się analitycy BM BGŻ BNP Paribas i Haitong Banku.

Adam Anioł, analityk BM BGŻ BNP Paribas, wydał rekomendację "neutralnie" dla Budimeksu i wycenia akcje spółki na 185,99 zł.

Jego zdaniem, przestój w przetargach infrastrukturalnych wydłuży spółce drogę do sukcesu. Na korzyść spółki przemawiają co prawda pieniądze, które mają trafić do Polski z nowej perspektywy unijnej, ale ponieważ planowane są zmiany w ustawie o zamówieniach publicznych i oczekiwana jest aktualizacja Programu Budowy Dróg Krajowych, to uczestnicy postępowań przetargowych nie są zapraszani do składania ofert. "Nowych kontraktów można się spodziewać dopiero w IV kw. 2016 r." - uważa Adam Anioł. 

W połączeniu z opóźnieniami w przetargach kolejowych spowoduje to, że portfel zleceń grupy będzie się zmniejszał.

"Naszym zdaniem nie jest to uwzględnione w rynkowych oczekiwaniach" - napisał w raporcie Adam Anioł.

Tymczasem Konrad Straszewski, analityk Haitong Banku, uważa że rynek niedoszacowuje wyników Trakcji za 2016 r. Specjalista uważa, że spółka, działająca w obszarze budowy infrastruktury kolejowej, utrzyma w tym roku wysoką rentowność (ok. 6 proc.) i zwiększy zysk operacyjny o jedną czwartą. Ponadto akcje spółki są notowane z dyskontem do grupy porównawczej, co czyni walory spółki - w ocenie Haitong Banku - atrakcyjną inwestycją.

Rekomendacja brzmi "kupuj", a cena docelowa to 14,03 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane