Dwory przygotowują tereny pod inwestycje

Dominika Malik
14-12-2001, 00:00

Firma Chemiczna Dwory z Oświęcimia złożyła wniosek w Urzędzie Marszałkowskim w Krakowie o dotację wysokości 1,5 mln zł na przygotowanie zbędnych terenów pod inwestycje. Spółka chce wystawić na sprzedaż 38 ha powierzchni.

Firma Chemiczna Dwory z Oświęcimia czeka na rozpatrzenie wniosku, złożonego w Urzędzie Marszałkowskim w Krakowie, o dofinansowanie zadań inwestycyjnych w zakresie programu INFRASAG - Strefy Aktywności Gospodarczej.

Program jest realizowany w ramach kontraktu wojewódzkiego dla regionu małopolskiego na lata 2001-02. Jego celem jest wsparcie infrastruktury technicznej na obszarze stref inwestycyjnych.

Spółka ubiega się o dotację wysokości 1,5 mln zł. Zobowiązana jest do wniesienia 20- -proc. wkładu, wysokości 300 tys. zł.

— Środki przeznaczymy na kontynuację realizowanego od 1999 r. przedsięwzięcia, mającego na celu przygotowanie zbędnych terenów do sprzedaży — wyjaśnia Marek Rzempiel z FCh Dwory.

Łączny koszt przedsięwzięcia szacuje się na 3,3 mln zł. Do tej pory firmie udało się uporządkować 53 z 80 ha powierzchni. Inwestorów znalazło już około 15 ha. Na prace wydano 1,5 mln zł.

— Uzyskane pieniądze pozwoliłyby na wykonanie ogrodzenia i oświetlenia oraz wyburzenie kolejnych, zbędnych obiektów — tłumaczy Marek Rzempiel.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dominika Malik

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Dwory przygotowują tereny pod inwestycje