Dywidendowy lider z potencjałem wzrostu?

opublikowano: 22-01-2020, 16:24

Mikołaj Lemańczyk, analityk BM mBanku, w raporcie z 16 stycznia wydał rekomendację "kupuj" dla akcji GPW. Cena docelowa to 47,82 zł.

"Malejące obroty na rynku akcji oraz wygaśniecie niektórych instrumentów na TGE są czynnikami, które znajdują swoje odbicie w malejących przychodach Grupy GPW. Dodatkowo w związku z realizacją strategii oraz budową własnej platformy transakcyjnej GPW wchodzi w czas podwyższonych kosztów i nakładów inwestycyjnych. Pomimo powyższych uważamy, że obecna cena GPW jest cały czas atrakcyjna i stanowi szansę inwestycyjną. GPW nie ma i nie będzie miała problemu z wygenerowaniem poziomu gotówki, który będzie pozwalał na wypłatę dywidendy na poziomie powyżej średniej dla operatorów giełdowych (6,1-6,3% vs średnia 3,2%). Zarząd w aktualizacji strategii mocno zakotwiczył oczekiwania rynkowe w tej kwestii. Co więcej, ani my, ani konsensus nie bierze pod uwagę przychodów z nowych źródeł obarczonych niepewnością takich jak: Giełda towarów rolnych, uruchomienie platformy OTF przez TGE, czy GPW Private Market. Naszym zdaniem ze względu na powyższe, ryzyka na przychodach są skierowane ku górze" - napisał analityk w uzasadnieniu rekomendacji.

Jego zdaniem pozytywny wpływ na obroty na GPW powinien mieć napływ gotówki z PPK. 

Calość raportu dostępna jest na stronie brokera.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu