Dzień w biznesie, 18 lutego

Przegapiłeś wtorek? Pomagamy to nadrobić.

Zobacz więcej

Notowania randa (linia niebieska) oraz dolara australijskiego (linia zielona) na tle dynamiki podaży pieniądza w Chinach (linia pomarańczowa). Źródło: Bloomberg.

Wydarzenia dnia
„Nie planujemy interwencji na Krymie”
Nie rozważamy przyłączenia Krymu do Rosji i na razie nie widzimy konieczności interwencji militarnej. Sankcje nałożone na Rosję odbiją się czkawką – mówi prezydent Rosji.
Więcej>>

Dom Żemka na sprzedaż
Komornik szuka kupca na dom należący do byłego dyrektora Funduszu Obsługi Zadłużenia Zagranicznego.
Więcej>>

Singapur na czele najdroższych miast świata
Umocnienie lokalnej waluty i wzrost cen sprawiły, że Singapur podskoczył o pięć oczek w najnowszym rankingu Economist Intelligence Unit, zdobywając tytuł "Najdroższego do życia miasta na świecie". Przed dziesięcioma laty zajmowało 18-tą pozycję w rankingu.
Więcej>>

Anita Błochowiak prezesem banku
Komisja Nadzoru Finansowego wyraziła zgodę na powołanie Anity Błochowiak na stanowisko prezesa zarządu Banku Spółdzielczego Towarzystwa Oszczędnościowo - Pożyczkowego Pa-Co-Bank w Pabianicach.
Więcej>>


"To nie QE rządzi walutami surowcowymi" (WYKRES DNIA)
Los tzw. walut surowcowych wcale nie jest związany z programami skupu aktywów przez Fed, ale płynnością dostarczaną przez Ludowy Bank Chin, twierdzi bank Nedbank Group.

Notowania randa (linia niebieska) oraz dolara australijskiego (linia zielona) na tle dynamiki podaży pieniądza w Chinach (linia pomarańczowa). Źródło: Bloomberg.
Więcej>>


Z rynków
Rosja straszy atakiem na dolara
Jeśli USA zastosują sankcje wobec Rosji za jej działania na Ukrainie, Moskwa może zrezygnować z dolara jako waluty, w której trzyma rezerwy i odmówić spłacania zadłużenia w amerykańskich bankach - powiedział we wtorek doradca prezydenta Rosji Siergiej Głazjew.
Więcej>>

„Aby hossa trwała, banki muszą ukołysać inwestorów”
Jeżeli banki centralne przekonają inwestorów, że ich polityka przywróci znane z przeszłości tempo wzrostu gospodarczego, aktywa ryzykowne będą nadal drożeć, napisał w prognozie miesięcznej Bill Gross, z towarzystwa Pimco.
Więcej>>

"Ograniczenie QE nie miało widocznego wpływu na rynki"
Henry Kaufman, prezes firmy konsultingowej Henry Kaufman & Co. jest optymistą co do sytuacji gospodarczej. Uważa on, że gospodarka z łatwością poradzi sobie z wyjściem z programu skupu obligacji przez Rezerwę Federalną.
Więcej>>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Dzień w biznesie, 18 lutego