Dziennikarka oskarża o plagiat programu

Katarzyna Bosacka twierdzi, że program „Zdrowie na widelcu” w Polsat Cafe jest plagiatem jej programu „Wiem, co jem” w TVN Style, informuje Presserwis.

Bosacka złożyła pozew w sądzie w Warszawie przeciwko firmie Formacja TV. W latach 2010-2011 produkowała ona program „Wiem, co jem”. Potem produkcję przejął TVN Style. Formacja TV zaczęła jesienią ubiegłego roku produkować „Zdrowie na widelcu” dla Polsat Cafe. Bosacka twierdzi, że podobieństwo programów z konkurencyjnej stacji „aż rzuca się w oczy”, wskazuje m.in. na „ekspercki styl prowadzenia” i „słowiański typ urody prowadzącej”. W „Wiem, co jem” prowadzącą jest Katarzyna Bosacka, a w „Zdrowie na widelcu” aktorka Anna Guzik. Ta ostatnia miała w programie pokazać się z koszykiem wiklinowym, który Bosacka rozpoznała jako swoją własność.

Katarzyna Bosacka domaga się przeprosin, w których Formacja TV przyzna, że „Zdrowie na widelcu” zawiera fragmenty bezprawnie skopiowane ze scenariuszy „Wiem, co jem”, pisze Presserwis. Żąda także, aby firma zaprzestała produkowania programów tak podobnych do „Wiem, co jem” jak pierwsze odcinki „Zdrowia na widelcu”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, presserwis.press.pl

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Media / Dziennikarka oskarża o plagiat programu