Dziś premiera nowej 500

MIB
04-07-2007, 00:00

Na przygotowania do produkcji wydano setki milionów euro. Kolejne dziesiątki na promocję. Fiat 500 musi być hitem.

Na przygotowania do produkcji wydano setki milionów euro. Kolejne dziesiątki na promocję. Fiat 500 musi być hitem.

Debiut nowego Fiata 500, który produkowany będzie w Tychach, to jedno z najbardziej oczekiwanych w tym roku wydarzeń w świecie motoryzacyjnym. Auto zostanie zaprezentowane w Turynie dzisiaj, dokładnie 50 lat po premierze kultowej „500”, niegdyś najpopularniejszego auta Włoch.

— Tuż po prezentacji rozpocznie się sprzedaż we Francji i Włoszech. Do polskich salonów auto wjedzie najwcześniej późną jesienią 2007 r. — mówi Bogusław Cieślar z Fiat Auto Poland.

W tym roku tyskie zakłady opuści 58 tys. aut. Docelowo Fiat chce produkować 140-160 tys. rocznie. Cena nie jest znana (mówi się o około 40 tys. zł), ale ze względu na potencjalną „kultowość” auto będzie dużo droższe od Pandy. Ma być wszak rywalem Mini produkowanego przez BMW. „500” dostępna będzie z silnikami benzynowymi 1,2 i 1,4 l oraz turbodieslem 1,3 l. Pojawi się też sportowa wersja Abarth.

Dla włoskiego koncernu „500” ma strategiczne znaczenie. Uruchomienie produkcji i rozbudowa fabryki kosztowały około 2,2 mld zł (570 mln EUR). W organizację dzisiejszej prezentacji zaangażowanych jest ponad 30 włoskich miast. Zaproszono na nią 7 tys. gości z 63 państw i niemal wszystkich dziennikarzy motoryzacyjnych z Polski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MIB

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Dziś premiera nowej 500