Dziś WZA Swarzędza ws. likwidacji

IAR
10-03-2009, 11:11

Swarzędz - ikona polskiej branży meblarskiej - prawdopodobnie przestanie dziś istnieć. Na walnym zgromadzeniu zarząd spółki ma przedstawić akcjonariuszom decyzję o likwidacji.

Firma od dawna zmagała się z problemami. Szansą na poprawę sytuacji była jej restrukturyzacja, która jednak okazała się nieskuteczna. Próba podźwignięcia Swarzędza przypadła bowiem na okres globalnego kryzysu finansowego oraz silnego spowolnienia w polskiej gospodarce.

Magdalena Bielak z banku BZ WBK, jednego z akcjonariuszy Swarzędza, powiedziała Radiu Merkury, że likwidacja to najlepsze wyjście. Menadżer podkreśla, że likwidacje i bankructwa są zjawiskiem nieodłącznie towarzyszącym rynkowi kapitałowemu. Dodaje, że dla właścicieli ważne jest, by w razie konieczności decyzja o likwidacji lub upadłości zapadła bez zwłoki, a cały proces likwidacyjny przebiegał możliwie szybko.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IAR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wyniki spółek / Dziś WZA Swarzędza ws. likwidacji