E-hulajnogi podbijają USA

Radosław Opas
opublikowano: 29-04-2018, 22:00

Bird, amerykański start-up założony przez byłych twórców Ubera, robi furorę w Stanach Zjednoczonych.

Pierwszy system sharingowy, który oferuje elektryczne hulajnogi, wystartował we wrześniu ubiegłego roku w mieście Santa Monica, a od dwóch tygodni działa także w San Francisco.

— Popyt jest gigantyczny. W tym roku planujemy rozszerzyć ofertę na ponad 50 rynkach, nie tylko w USA, ale też w innych krajach — mówi Stephen Schnell, wiceprezes Birda.

Skalę sukcesu potwierdza statystyka — w Santa Monica zarejestrowanych jest już ponad 50 tys. stałych użytkowników aplikacji, natomiast w San Francisco wyjeżdżono już niemal 100 tys. km. Elektryczne hulajnogi rozwijają prędkość maksymalną do 15 km/h. Opłata początkowa wynosi 3,55 USD, a każda przejechana minuta kosztuje 15 centów. Po dojechaniu do celu wystarczy odstawić hulajnogę w dowolnym miejscu. Aby je wypożyczyć, trzeba jednak posiadać ważne prawo jazdy, o które aplikacja poprosi podczas rejestracji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Radosław Opas

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy