e-Kancelaria szuka chętnych na akcje

opublikowano: 11-03-2015, 00:00

Windykacyjna spółka nie wykupiła starych obligacji i nie znalazła chętnych na nowe. Organizuje właśnie ratunkową emisję akcji.

Chcesz dodatkowo zarobić? Zostań Partnerem i zarabiaj z nami! — takim hasłem e-Kancelaria GPF reklamuje się na swojej stronie internetowej. Posiadacze obligacji serii L (wartych nominalnie 3,9 mln zł) już wiedzą, że zarobić będzie trudno, bo spółka nie wykupiła w terminie papierów dłużnych i nie wypłaciła ostatniej puli odsetek, a nowi inwestorzy jej nie zaufali, więc emisja serii S2 nie doszła do skutku. Jak informuje portal Obligacje.pl, spółka skierowała do części posiadaczy obligacji ofertę objęcia akcji serii E.

— Zgodnie z uchwałą NWZA e-Kancelarii nr 6 z 25.02.2015 r. przeprowadzana jest obecnie oferta akcji serii E. Jest to oferta prywatna kierowana do oznaczonych inwestorów, w tym do części obligatariuszy spółki. Cena jednej akcji serii E została ustalona na 0,20 zł — napisała Anna Marcinkowska, menedżerka biura zarządu e-Kancelarii w e-mailu do Obligacje.pl.

Kurs na GPW to 0,15 zł, a kapitalizacja 3,7 mln zł. Od początku roku stopniała o ponad połowę, a w rok o 85 proc. W IV kwartale spółka miała 22,8 mln zł straty netto, a jej kapitały są ujemne. Na Catalyst notowanych jest 11 serii obligacji. Ich ceny są grubo poniżej nominału, co odzwierciedla zarówno niską płynność, jak i gasnącą wiarę posiadaczy w ich wykupienie. Najbliższa seria wygasa w maju, kolejne w lipcu, październiku, listopadzie i grudniu. © Ⓟ

85 proc. O tyle w rok spadły notowania akcji e-Kancelarii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu