Czytasz dzięki

EasyJet sprzedał akcje za ponad 500 mln USD

opublikowano: 25-06-2020, 11:44

Linie lotnicze EasyJet uzyskały ze sprzedaży akcji około 520 mln USD (419 mln GBP). Pozyskane środki mają wspomóc przewoźnika w przygotowaniach do wznowienia lotów, zapewniając mu lepszą płynność finansową.

Oferta akcji, stanowiąca równowartość prawie 15  proc. istniejących walorów odbyła się przy cenie akcji ustalonej na 703 pensów. Stanowiło to 5 proc. premię w stosunku do ceny zamknięcia z 24 czerwca

Fot. Bloomberg
Zobacz więcej

Samoloty linii EasyJet

Fot. Bloomberg

W czwartek akcje przewoźnika zniżkują o ponad 4,5 proc. na londyńskiej giełdzie. Od początku roku zmniejszyły swoją wartość o połowę. 

Po ofercie akcji oraz po sprzedaży i leasingu zwrotnym samolotów w wysokości do 350 mln GBP, EasyJet będzie dysponować ponad 3 mld funtów gotówki.

Po kilkumiesięcznej przerwie największy brytyjski tani przewoźnik lotniczy wznawia obsługę lotów, choć początkowo głównie na trasach wewnętrznych w Wielkiej Brytanii i Francji. Operator podkreślił, że będące następstwem uziemienia floty zużywanie gotówki, okazało się nieco niższe niż zakładano.  

Przychody przewoźnika wzrosły o 1,6 proc. w pierwszym półroczu roku finansowego, jednak firma poniosła stratę przed opodatkowaniem w wysokości 353 mln GBP, w tym 160 mln GBP z tytułu zabezpieczeń paliwowych.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane