EBC ponagla banki, by przygotowały się do brexitu bez umowy

opublikowano: 14-08-2019, 12:55

Europejski Bank Centralny poskarżył się na powolne tempo przygotowań banków do brexitu. Wskazał konieczność szybszego przenoszenia pracowników i środków do Unii Europejskiej wobec rosnącego prawdopodobieństwa, że Wielka Brytania wyjdzie z niej bez umowy 31 października.

EBC zauważył, że banki przeniosły dużo mniej działalności, pracowników i krytycznych funkcji na obszar Unii Europejskiej niż wynikało to z planów. Podkreślił, że niektóre banki nie będą mogły nadal polegać tak mocno na obsłudze klientów z Unii przez brytyjskie oddziały.

Ponaglenie EBC pojawia się w momencie rosnącego prawdopodobieństwa wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej bez zawarcia porozumienia ustalającego warunki tego procesu. Premier Boris Johnson zapowiedział, że bez względu na wszystko Wielka Brytania wyjdzie z Unii 31 października.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane