EBOR wesprze dolnośląskie gminy

Aneta Bawiec
opublikowano: 07-08-2002, 00:00

EBOR wspólnie z Dolnośląskim Urzędem Marszałkowskim utworzy instytucję do obsługi gminnych projektów inwestycyjnych. W tym roku na ich wsparcie bank chce przeznaczyć 300 mln zł.

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju we współpracy z Dolnośląskim Urzędem Marszałkowskim przygotowuje projekt wspierający realizację gminnych inwestycji z zakresu ochrony środowiska.

— Celem instytucji będzie grupowanie przedsięwzięć i w ramach międzygminnych pakietów ubieganie się o środki na ich sfinansowanie, głównie z funduszy strukturalnych i kredytów EBOR — mówi Ireneusz Ratuszniak z Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego.

Realizacją przedsięwzięcia zajmą się wybrane przez EBOR firmy konsultingowe.

W czerwcu rozstrzygnięty został przetarg na przygotowanie instytucjonalne podmiotu. Wygrała go angielska firma Maxwell & Stamp. Drugi z konsultantów, który ma obsługiwać konkretne projekty, nie został jeszcze wybrany.

Działaniami EBOR-u jeszcze w tym roku objętych ma być 10-15 inwestycji. Budżet na ten cel ustalony został na poziomie 70 mln EUR (prawie 300 mln zł).

Wstępne wyliczenia określające zapotrzebowanie inwestycyjne regionu wskazują na 203 zadania szacowane na 1,3 mld zł. W trakcie przygotowań są 124 projekty, na które potrzeba prawie 600 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aneta Bawiec

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / EBOR wesprze dolnośląskie gminy