Czytasz dzięki

Echo o wpływie koronawirusa na biznes

opublikowano: 18-03-2020, 07:40

Deweloperska spółka Echo Investment poinformowała o potencjalnych skutkach pandemii koronawirusa na działalność i wyniki.

W zależności od skali i czasu trwania ograniczeń, pandemia może mieć wpływ na m.in. przychody generowane przez centra handlowe (w związku z tym, że spółka pośrednio posiada następujące obiekty handlowe: "Libero" w Katowicach oraz udział wynoszący 30 proc. "Galerii Młociny" w Warszawie), ze względu na ograniczenia w funkcjonowaniu centrów handlowych, w tym również kin i gastronomii, dynamikę sprzedaży mieszkań, w szczególności w przypadku potencjalnego zaostrzenia kryteriów przyznawania kredytów hipotecznych przez banki lub innych zakłóceń na rynku mieszkaniowym lub bankowym oraz terminowość realizacji projektów lub transakcji realizowanych przez półkę oraz jej podmioty powiązane m.in. w związku z możliwymi opóźnieniami w realizacji robót budowlanych spowodowanymi przez potencjalne braki w personelu budowlanym lub zachwianie ciągłości dostaw materiałów i komponentów;

Zobacz więcej

Nicklas Lindberg, prezes Echa

Marek Wiśniewski

Zmienić się mogą także harmonogram sprzedaży projektów komercyjnych oraz ceny, które mogą zostać osiągnięte w procesie ich sprzedaży oraz dostępność i warunki nowego finansowania, jeżeli banki i inni pożyczkodawcy zostaną istotnie dotknięci przedłużającym się spowolnieniem gospodarczym.

"Zarząd Spółki podjął również określone działania mające na celu ograniczenie, w możliwym zakresie, negatywnego wpływu powyższych czynników, który może w szczególności zostać częściowo skompensowany potencjalnym obniżeniem kosztów robót budowlanych w przyszłości w wyniku spadku popytu na nie" - dodano.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu