Echo sprzedało biurowiec w Warszawie

opublikowano: 30-03-2023, 20:00
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Trigea Real Estate Fund kupił od Echo Investment budynek biurowy Moje Miejsce II. To już druga transakcja tych firma w ostatnich 12 miesiącach.

Przeczytaj artykuł i dowiedz się:

  • za ile czeski fundusz kupił biurowiec od Echo Investment
  • jacy są główni najemcy biurowca Moje Miejsce II
  • w jakie nieruchomości inwestuje Trigea Real Estate Fund

Moje Miejsce II w Warszawie, czyli drugi biurowiec wielofunkcyjnego projektu Moje Miejsce należącego do Echo Investment, został kupiony przez Trigea Real Estate Fund. Wartość transakcji wyniosła prawie 45 mln EUR.

Stuprocentowe obłożenie:
Stuprocentowe obłożenie:
Biurowiec Moje Miejsce II oferuje prawie 17 tys. m kw. powierzchni w pełni wynajętej m.in. firmom Tchibo, NetWorks, Boehringer Ingelheim i Ekaterra.

Budynek zaprojektowany przez biuro JEMS Architekci ma certyfikat środowiskowy BREEAM na poziomie Excellent.

– Transakcja jest kolejnym dowodem na duże zainteresowanie inwestorów i najemców zrównoważonymi projektami wielofunkcyjnymi, oferującymi zarówno mieszkania, jak i biura połączone z usługami – mówi Judyta Sawicka, szefowa działu inwestycji i sprzedaży projektów komercyjnych Echo Investment.

Założony w 2019 r. Trigea Real Estate Fund jest jednym z najszybciej rozwijających się czeskich funduszy. Koncentruje się głównie na nieruchomościach komercyjnych, w szczególności biurowcach i obiektach handlowych. W czerwcu 2022 r. kupił od Echo Investment wrocławski biurowiec MidPoint71 za ponad 100 mln EUR.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane