Edukacja w Internecie była hitem targów w Poznaniu

Marek Loos
opublikowano: 27-04-2001, 00:00

Edukacja w Internecie była

hitem targów w Poznaniu

Dziś w Poznaniu kończą się targi Infosystem i Multimedia. Obie imprezy cieszyły się dużym zainteresowaniem. Natomiast podczas trwającej do jutra Poligrafii dało się zauważyć kryzys , jaki dotknął tę branżę. Przebojem tegorocznych imprez była prezentacja możliwości edukacji przez Internet.

Zdaniem wystawców uczestniczących w tegorocznym Infosystemie, przedsiębiorcy nie mogą sobie dziś pozwolić na ograniczanie nakładów na wdrażanie nowoczesnych rozwiązań informatycznych. Jeśli teraz na tym zaoszczędzą, wkrótce mogą mieć poważne kłopoty. To zdaniem wystawców tłumaczy duże zainteresowanie Infosystemem.

Pawilon targowy nr 9 Międzynarodowych Targów Poznańskich, w którym odbywały się Multimedia, był wykorzystany zaledwie w połowie. Jednak według zwiedzających ilość przeszła w jakość. Dla wielu z nich oferta wystawców stanowiła wycieczkę w przyszłość. Dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja możliwości edukacji przez Internet.

— Czas ma konkretną wartość. Uczestnictwo w organizowanych w Poznaniu lub Warszawie kursach, szkoleniach czy studiach pochłania wiele czasu, a na dodatek trzeba się dostosować do zaplanowanych godzin zajęć. Dla tych, którym brakuje czasu, rozwiązaniem może być edukacja przez Internet. Można w domu zdobywać wiedzę i praktyczne umiejętności siadając do komputera o dowolnej porze dnia i nocy — wyjaśnia ideę szkół internetowych Grzegorz Futa, kierownik działu IT w ABC Centrum Edukacyjnym z Warszawy.

Mark Pateman, prezes zarządu ABC CE, dodaje, że Polskę czeka gwałtowny rozwój tego rodzaju edukacji.

— Podobna rewolucja w tej dziedzinie miała miejsce niedawno w Wielkiej Brytanii — mówi Mark Poteman.

W Infosystemie 2001 wzięło udział 350 wystawców oraz 167 firm reprezentowanych. Stoiska zajęły 7 tys. mkw. Natomiast w targach Multimedia 2001 uczestniczyło 32 wystawców, którzy ulokowali się na powierzchni 532 mkw. Jutro kończy się trzecia impreza odbywająca się równolegle z Infosystemem i Multimediami — Międzynarodowe Targi Maszyn, Materiałów i Usług Poligraficznych Poligrafia 2001, w której wzięło udział 348 wystawców. Ich stoiska zajęły 11,4 tys. mkw.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Loos

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Kariera / Edukacja w Internecie była hitem targów w Poznaniu